2018 High School Honors

UIL 7-6A
Alysha Johnson
: 1st Team All-District : Lake Ridge / 18 NB

UIL 8-6A
Natalie Perdue : 1st Team All-District : Richardson / 18 NB
Finley Sims : 2nd Team All-District : Lake Highlands / 17 NB
Spencer Wynne : 2nd Team All-District : Richardson / 17 E

UIL 9-6A
Julia Adams : Offensive Player of the Year : 1st Team All-District : Second Team Dallas Morning News : Plano Senior High / 18 NB
Andie Baldridge : 1st Team All-District : McKinney Boyd / 18 NB
Faith Panhans: 1st Team All-District : Plano Senior High / 18 NB
Danielle Dion : Honorable Mention All-District : Plano East / 18NB
Ina Ignacio : Honorable Mention All-District : Allen / 18 NB

UIL 10-6A
Mikaela Brown : 1 Team All-District : Sachse / 17NB
Mallory Onstot : 1 Team All-District : Naaman Forest / 16 NR

UIL 7-5A
Grace Koper : Setter of the Year : TGCA All-Team Team
: Colleyville Heritage / 18 NB
Nyah Ellis : 2nd Team All-District : Colleyville Heritage / 18 NB

UIL 8-5A
Candace Collier : 1st Team All-District : Lake Dallas / 16 NB
Emma Sawko : 2nd Team All-District : Denton / 17 NR

UIL 10-5A
Nylah Encalade : Co-Blocker of the Year : McKinney North / 16 NB

UIL 11-5A
Kaitlyn Durkee
: 1st Team All-District : R. L. Turner / 17 E
Victoria Smith : 1st Team All-District : Newman Smith / 17 NB

UIL 13-5A
Emily Alvarez : 1st Team All-District : Forney / 17 NR
Arissa Givens : 1st Team All-District : North Forney / 15 NB

UIL 8-4A
Makenna Gantt : UIL State Tournament MVP, 1st Team All-District : Decatur / 16 NB

UIL 11-4A
Caroline Kasson : UIL State All-Tournament Team, TGCA All- State Team, TGCA All-Star Team, All-District MVP : Melissa / 17 NB

UIL 13-4A
Sydney Ellason : 1st Team All-District : Sunnyvale / 17 NB

TAPPS 6A
Izzy Clavenna : 1st Team All-District, All-State 2nd Team, All-Tournament Team : Bishop Lynch / 18 NB
Lauren Easterwood : 1st Team All-District, Newcomer of the Year, All-State Honorable Mention : JPII / 16 NB
Isabella Aguilar : Honorable Mention All-District : Bishop Lynch / 17 NB

TAPPS 5A
Kaley Henke : 1st Team All-District, 2nd Team All-State : POPCS / 16 NR
Emily Sullivan : 2nd Team All-District : Dallas Christian / 15 NB
Katelyn Descombaz : Honorable Mention All-District : POPCS / 16 NR